Lekcje fortepianu

Zajęcia Pozytywki » Lekcje fortepianu

Lekcje dla najmłodszych

Indywidualne zajęcia przy pianinie dla dzieci od 5-go roku życia prowadzone metodą beznutową bardzo szybko pozwalają cieszyć się muzyką i poznawać jej różnorodność. Długość i częstotliwość spotkań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka. Dla najmłodszych preferowana długość pojedynczego spotkania to 20 minut.

Lekcje dla kontynuujących

Regularne ćwiczenia na instrumencie klawiszowym nie tylko umuzykalniają, ale również wspomagają rozwój obu półkól mózgowych poszerzając możliwości intelektualne. Rozwijają również koordynację ruchów, kształcą zdolności manualne, ćwiczą koncentrację i wytrwałość w dążeniu do celu. Badania naukowe dowodzą, że dzieci regularnie pobierające lekcje gry na fortepianie nie tylko przewyższają inteligencją swoich rówieśników, ale również wykazują się większą dojrzałością emocjonalną niezbędną do pokonywania trudności życiowych.

Lekcje dla początkujących dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno, zwłaszcza, jeśli chodzi o realizowanie własnych marzeń. Zachęcam do spróbowania własnych sił!

 

Koniec sezonu zawsze koronujemy końcowym koncertem popisowym, który nie tylko ukazuje postępy ucznia, ale również uczy ekspozycji społecznej i pomaga radzić sobie ze stresem.