O mnie

Iwona Grenda

Muzyk – z zamiłowania. Moją pasją jest wspólne muzykowanie, które otwiera ludzi na siebie nawzajem, uczy ich słuchania siebie i innych, wymaga zaangażowania, ale również ustępowania, ćwiczy charakter.

Muzykolog – z wykształcenia. Studia ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Muzykoterapeuta – z powołania. Pracuję w Społecznej Podstawowej Szkole Specjalnej „Zakątek” oraz tymże gimnazjum przy Stowarzyszeniu Na Tak, gdzie odnajduję spokój, sens i dystans do wielu spraw mogących się wydawać problemami. Wspólpracuję również ze świetlicą terapeutyczną „Krzemień” dla niepełnosprawnych dorosłych. Zajęcia z pogranicza muzykoterapii i rytmiki prowadzę również w Przedszkolu integracyjnym im. Skrzata Borodzieja w Poznaniu.

Twórca programów rozwijających niemowlęta i dzieci poprzez muzykę – z pasji. Napisałam szereg programów ogólnorozwojowych dla firmy Kreatywka realizującej zajęcia dla dzieci w wielu miastach Polski. Obecnie kontynuuję pracę w większym odniesieniu do muzyki i jej wpływu na rozwój człowieka w ramach Pozytywki – Rozwijających Pracowni Muzycznych, których jestem właścicielem. W Pozytywce prowadzę zajęcia z muzyką stymulującą rozwój dzieci od pierwszych dni życia. Uczę również gry na fortepianie zawsze zaczynając od przepięknej, beznutowej metody, która uczy słuchać, muzykować i cieszyć się muzyką.

Organizatorka koncertów dla dzieci – z radości. Jestem Prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Człowieka Pozytywka organizującego bezpłatny cykl dla małych dzieci z rodzicami zatytułowany Koncert Dziecinnie Prosty. Jest to mój autorski projekt, który uzupełnia rozwijające spotkania muzyczne o spotkanie z „żywą” muzyką.

Instruktorka – z miłości do dzieci. Prowadzę zajęcia dla dzieci już od pierwszych dni życia wraz z rodzicami oraz dla starszych dzieci.

Specjalista z zakresu psychologii rozwojowej oraz rozwoju dziecka poprzez muzykę – z zainteresowania. Wyszkoliłam wielu instruktorów z dużym powodzeniem pracujących na terenie Polski.

Autorka artykułów o rozwoju dziecka – dla przyjemności. Moje artykuły łatwo odnaleźć na wielu portalach o tematyce dziecięcej i kobiecej.

Mama – z miłości. W 2003 roku przyszła na świat obdarzając mnie wielkim szczęściem moja córeczka Idka, a na początku 2009 roku wzbogaciła naszą rodzinę Ewka.