Różne rodzaje fotografii

Jeśli słyszymy słowo fotografia, mamy zazwyczaj na myśli człowieka z aparatem fotograficznym, który stara się uwiecznić na kliszy na przykład ślub. Jest to zadanie dość trudne, ponieważ ludzie w takim miejscu zazwyczaj szybko się przemieszczają, a fotograf musi sobie poradzić z tym, by niemal wszystkich ująć na zdjęciach, a dodatkowo by były one ciekawe i ładnie zrobione. Nie jest to praca przyjemna, a wręcz stresująca. Zazwyczaj musi on manewrować pomiędzy tańczącymi ludźmi, którzy nie zawsze zwracają uwagę na fotografa. Nie inaczej jest jeśli chodzi o fotografowanie ludzi na komuniach czy innych tego typu imprezach. Jest raczej wskazane by taka osoba nie uczestniczyła w samej imprezie, ponieważ może się to źle skończyć. Jeśli mamy tylko możliwości, możemy oczywiście zostać zupełnie innym fotografem, i nie będzie to zdecydowanie zła praca, a pod wieloma względami lepsza.

Fotograf może zajmować się takimi rzeczami, jak robienie zdjęć na zamówienie bądź na własną rękę. Jest to zadanie niełatwe, ale z pewnością o wiele bardziej ciekawe, jeśli chodzi o takie rzeczy jak miejsca, w których możemy się znaleźć czy na przykład to co fotografujemy. Bo nie ulega wątpliwości to, że jeśli mamy możliwość śledzenia i fotografowania sławnych ludzi, to będzie to zajęcie znacznie ciekawsze niż robienie zdjęć na komunii. Wielu ludzi wybiera takie rzeczy z chęci zdobywania pieniędzy, poprzez ciekawą pracę.

I oczywiście się to zgadza, bo za dobre i rzadkie zdjęcie można dostać wiele pieniędzy. Jeśli nie mamy ochoty uganiania się za gwiazdami i innymi sławnymi ludźmi, to powinniśmy pomyśleć raczej o fotografii przyrodniczej, ale tutaj także są minusy, które sprawią, że będziemy musieli mieć wiele czasu i cierpliwości. Jest to bardzo trudna praca, ponieważ trzeba bardzo długo czekać na zrobienie jednego zdjęcia, a jeszcze czasami może się okazać, że nie mamy już możliwości, bądź akurat zdjęcie nie wyszło z przyczyn technicznych.